poniedziałek, 08 czerwiec 2015 10:00

Przygotowania do wystawy multimedialnej

Autor 

W trzech salach  w Bastionie św. Jadwigi trwa instalacja drugiej wystawy multimedialenej. Wystawa będzie dostępna od czerwca br.

Przygotowani do wystawy multimedialnej

Zakończył się remont części Bastionu św. Jadwigi – przewidziany w realizowanym przez Nyski Dom Kultury projekcie „Chrześcijańskie Przystanki Pogranicza - Nysa i Bílá Voda”.

Prace remontowane realizowane przez firmę remontowaną Fryderyka Martyna z Ligoty Wielkiej polegały głównie na usunięciu zawilgoconych powierzchni tynków wewnątrz wyznaczonej części zabytkowego bastionu. Odsłonięcie cegieł i zabezpieczenie ich środkami przeciwgrzybowymi wyeliminuje problem, z jakim obiekt zmaga się od lat. Były to prace niezbędne do przygotowania drugiej wystawy multimedialnej, dotyczącej śląsko-czeskich powiązań historycznych, zwłaszcza powiązań o charakterze religijnym. Wystawa będzie wykorzystywać techniki projekcji 2D i 3D, do odbioru których wydawane będą okulary stereoskopowe. – Jesteśmy pewni, że multimedialna oprawa dostępna w trzech salach wystawowych przyciągnie do Bastionu tłumy zwiedzających, w tym wycieczki szkolne z różnych rejonów Polski i Czech – ocenia Kamila Kopeć, pełniąca obowiązki dyrektora NDK. – Sukces multimedialnej trasy turystycznej obsługiwanej przez wykwalifikowanych pracowników punktu Informacji Turystycznej pokazuje, że obraliśmy dobry kierunek w kwestii zaciekawienia młodzieży szkolnej i turystów odwiedzających Nysę.    

Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowano na 8 czerwca br. Nyski Dom Kultury stara się o pozyskanie środków na remont pozostałych sal i pomieszczeń Bastionu św. Jadwigi.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem "Chrześcijańskie przystanki pogranicza - Nysa i Bila Voda".

galeria zdjęć (fot. Andrzej Babiński) 

JoomlaXTC Easy Image Gallery module - Remont Bastionu 2

  

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. PRZEKRACZAMY GRANICE. 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.