Akademia........

09.10.2018- 18.12.2018 l 17.00 l Sala Widowiskowa  NDK l wstęp wolny

"Akademia Niepodległości" to cykl popularnych wykładów w ramach projektu IPN  w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

"Akademia Niepodległości" to cykl popularnych wykładów w ramach projektu IPN. Jest to próba przybliżenia, w możliwie przystępny sposób, zarówno dróg, które doprowadziły do państwowego odrodzenia Polski w listopadzie 1918r., jak i tych poczynań w latach późniejszych, które przyniosły wykucie granic i zbudowanie trwałego państwowego gmachu. "Akademia Niepodległości" ma nie tylko przybliżyć czas heroicznego wysiłku pokolenia niepokornych, lecz także zaktywizowanie lokalnych społeczności- te spoza ośrodków akademickich  i dużych miast. Ma nie tylko umożliwić aktywność potencjalnych słuchaczy, ale też spowodować, że przekaz ten przeniesiony zostanie do kolejnych odbiorców.

Spotkania w ramach "Akademii Niepodległości" odbywać się będą w Nyskim Domu Kultury im. Wandy Pawlik w godzinach popołudniowych. 

Harmonogram zajęć przewiduje 6 spotkań z wykładowcami z różnych ośrodków akademickich. W tym roku akademickim zaplanowano spotkania:

9.10.2018r. prof. Krzysztof Kawalec IPN/Uniwersytet Wrocławski, "Stronnictwa wobec Niepodległości"

                 dr Andrzej Drogoń IPN/ Uniwersytet Śląski "Korfanty"

20.11.2018r. dr Mariusz Patelski Uniwersytet Opolski "Tworzenie się instytucji państwowych w Odrodzonym Państwie Polskim"

18.12.2018r. dr Bartosz Kuświk IPN, "Harcerstwo 1911-1939" "Olga i Andrzej Małkowscy"

zgłoszenia uczestnictwa w wykładach "Akademia Niepodległości" należy złożyć telefonicznie pod numerem telefonu: 77 433 33 37 lub osobiście w Nyskim Domu Kultury (II piętro, Dział Organizacji Imprez) do 21 września 2018r.

uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne

 

 

Written By:

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.