"Pustka. Pustynia.Nic"

04.09.2018 l Scena Nyskiego Dom Kultury l 18:00 l bilety: 25 zł dostępne od 18 lipca

Jak co roku mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wspaniałego projektu "TEATR POLSKA" . Wybraliśmy dla Państwa dwie propozycje. Oto jedna z nich....

Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Program Teatr Polska jest organizowany od 2009r. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik jak co roku bierze udział w programie tym samym dając możliwość mieszkańcom Nysy na obcowanie z teatrem przez duże T.

4 września wystąpi Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego ze sztuką „ Pustka. Pustynia. Nic” w reżyserii Leszka Bzdyla. Teatr ruchu to jak co roku spora atrakcja kulturalna dla mieszkańców Nysy. W tym roku będzie to przepełniona ludzkimi emocjami uczta Gombrowiczowska. Piękna gra świateł i doskonały ruch sceniczny. Po spektaklu aktorzy przygotowali bezpłatne warsztaty. Działania te obejmują elementy improwizacji na zadane tematy i próbę zapamiętania wymyślonych przez uczestników choreografii.

"Ostatnia premiera Wrocławskiego Teatru Pantomimy ma wszystko, czego można oczekiwać od współczesnego teatru ruchu:uwodzi muzyką i obrazem, serwuje pytania o granice między indywidualnością a społeczeństwem."

  Magda Piekarska, Gombrowicz w ciele zapisany..., Gazeta Wyborcza Wrocław

Unikalność Wrocławskiego Teatru Pantomimy to efekt wypracowanego przez Tomaszewskiego studyjnego sposobu kształcenia mima teatralnego. Poszukiwania prawdy (w) ruchy oraz nowych środków wyrazu, umożliwiły tworzenie choreodramów spektaklowych: widowisk o bogatej scenografii i oprawie muzycznej, w których ruch nie jest prostym ekwiwalentem słowa , a syntezą doznań i wrażeń.

Fillm propmujący

 

 

Written By:

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.