niedziela, 20 grudzień 2015 17:00

Mr Scrooge

Autor 

Z Teatru Lalki i Aktora w Opolu przyjechał do nas wielokrotnie nagradzany spektakl „Mr Scrooge”.

Chyba nie ma w literaturze piękniejszej i mądrzejszej opowieści, która wprowadza nas w świąteczny czas. Spektakl wyreżyserowany z rozmachem i klasą, zachwyca teatralną magią i „małych” i „dużych”. Po spektaklu wśród publiczności zostały rozlosowane noclegi i kolacje ufundowane przez sponsorów: Ośrodek Wypoczynkowy Max z Jarnołtówka, Hotel Dębowe Wzgórze z Pokrzywnej, Hotel Carina z Pokrzywnej, Hotel Aspen z Podlesia, Restauracja Kardamon z Nysy.

 

  

  

Mr Scrooge

20.12.2015, godz. 17:00, bilet: parter 30 zł , balkon 20 zł / sala widowiskowa NDK

21.12.2015, godz. 9:30 lub 12:00, bilet 20 zł parter / dla grup zorganizowanych /sala widowiskowa NDK

Zapraszamy 20 grudnia o godz. 17:00 na przedstawienie oparte na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa pt. "Mr Scrooge". 

Inscenizacyjny rozmach, wysmakowana plastyka, kabaretowo-muzyczna forma i aktorski temperament gwarantują powodzenie temu niezwykłemu spektaklowi. Na scenie pojawia się ośmioro aktorów w pięknych kostiumach, zmieniających się w trakcie akcji teatralnej.

Atrakcyjna forma wizyjna i uniwersalne przesłanie sprawiają, że  przedstawienie satysfakcjonuje widza w każdym wieku i jest prawdziwie familijnym spektaklem, do oglądania przez dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. 

„Mr Scrooge” to  przedstawienie oparte na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa wielkiego powieściopisarza angielskiego doby wiktoriańskiej. Opowiada o cudownej przemianie moralnej starego skąpca Scrooge’a, dokonanej pod wpływem wizji z zaświatów. Jedna niezwykła noc wystarcza, by bezduszny i zgryźliwy Scrooge, dotąd przeliczający wszystko na pieniądze, obudził się odrodzony, utwierdzając nas w przekonaniu, że w każdym jest miejsce na dobro i wzruszenie.

Widzowie niedzielnego spektaklu wezmą udział w losowaniu voucherów na pobyt dla dwóch osób w hotelu. Mamy do rozlosowania cztery vouchery. 

 

Sponsorami nagród są : Ośrodek Wypoczynkowy Max z Jarnołtówka, Hotel Dębowe Wzgórze z Pokrzywnej, Hotel Carina z Pokrzywnej, Hotel Aspen z Podlesia

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

adaptacja Iveta Škripkova

przekład Joanna Goszczyńska

teksty piosenek Wojciech Szelachowski

reżyseria Marián Pecko

scenografia Eva Farkašova

lalki, kostiumy Ján Zavarský

muzyka Robert Mankovecký

obsada: Anna Jarota, Karolina Gorzkowska/ Mariola Ordak–Świątkiewicz, Agnieszka Zyskowska-Biskup, Zygmunt Babiak, Jan Chraboł, Krzysztof Jarota, Andrzej Mikosza, Tomasz Szczygielski

 

 

 

 

 

Prócz tego będą wśród widzów rozlosowane świąteczne prezenty od naszych sponsorów, którzy podarowali nam weekendowe pobyty w Ośrodku Wypoczynkowym Max w Jarnołtówku, Hotelu Dębowe Wzgórze w Pokrzywnej, Hotelu Carina w Pokrzywnej, Hotelu Aspen w Podlesiu,  Hotelu Sulisław, oraz dwie kolacje w Restauracji Kardamon.

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.