środa, 25 luty 2015 09:36

Remont Bastionu

Autor 

Dobiega końca remont sal i korytarza w Bastionie św. Jadwigi. Prace prowadzone są w ramach projektu „Chrześcijańskie przystanki pogranicza”.

Remont Bastionu dobiega końca

Dobiega końca remont sal i korytarza w Bastionie św. Jadwigi. Prace prowadzone są w ramach projektu „Chrześcijańskie przystanki pogranicza - Nysa i Bila Voda”.

Ekipa remontowa  obecnie prowadzi prace w części korytarzy biegnących do trzech sal wystawowych, w których już niebawem rozpocznie się montowanie drugiej wystawy multimedialnej w Bastionie św. Jadwigi. O czym będzie wystawa? Tego na razie nie będziemy zdradzać, ale serdecznie zachęcamy do zwiedzania trasy multimedialnej poświęconej fortyfikacjom pogranicza czesko-polskiego. Zwiedzanie oczywiście w towarzystwie przewodnika z Punktu Informacji Turystycznej.

Od początku lutego br. w korytarzu na I piętrze Bastionu św. Jadwigi został skuty zawilgocony, zagrzybiały i niszczejący tynk do poziomu cegły. Odpowiednio zabezpieczona preparatami chemicznymi cegła będzie lepiej spisywać się w warunkach panujących wewnątrz obiektu fortecznego. W salach wystawowych prace remontowo-konserwacyjne zostaną zakończone malowaniem pomieszczeń i przygotowaniem pod instalację multimediów. Liczymy, że nowoczesna wystawa zachęci sporą liczbę osób do spotkania z historią regionu.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem "Chrześcijańskie przystanki pogranicza - Nysa i Bila Voda".

galeria zdjęć (fot. Andrzej Babiński) 

JoomlaXTC Easy Image Gallery module - Remont Bastionu 1

  

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. PRZEKRACZAMY GRANICE. 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.